Vidanjör Hizmeti

 

Vidanjör hizmeti ortaya çıkan kanalizasyon problemi gibi sorunları kendi çabamız ile çözülemediğinde alınan hizmetlerden bir tanesidir. Özellikle de kanalizasyon taşması, tıkanması veya gider problemlerini hızlı bir şekilde çözmesinden dolayı tercih edilmektedir. Hizmetin alınacağı firma ise çok önemlidir. Ancak bu şekilde var olan problem çözülür ve yeniden tekrarlanması riski en az seviyeye inmektedir.

 

 

Vidanjör Nedir Ne İşe Yarar?

Vidanjör HizmetiVidanjör, genellikle fosseptik çukurlarında biriken suların çekilmesine yarayan makinedir. Özel bir çekim kuvveti ile o alanın hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Belli dönemlerde bu araçlar ile profesyonel destek alınması kaçınılmaz olmaktadır.

Vidanjör hizmeti ise genellikle kanalizasyonların temizliğinde kullanılan bir araçtır. Çöplerin temizlenmesinde atık hale gelmiş ürünlerin temizliğini vidanjör adı verilen teknolojik araçlar yapmaktadır. Bu işlemlerin yanı sıra inşaatların temellerinde biriken su birikintilerin çekiminde de vidanjörler kullanılmaktadır. Günümüzde imalat yapan fabrikaların birçoğunda kimyasal atıklar çıkmaktadır. Bu kimyasal atıkların ise belli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Kimyasalların sıklıkla kullandığı fabrikaların hem temizliğinde hem de kimyasal atıkların taşınmasında yine vidanjörler kullanılmaktadır. Riskli işlemler olmasından dolayı alanında uzman bir ekipten bu hizmetin alınması gerekmektedir.

Vidanjör Çalışma Alanları

Vidanjör HizmetiVidanjör hizmeti almayı düşünen kişilerin öncelik olarak vidanjörün nasıl alanlarda kullanıldığını bilmesi gerekmektedir. Bu anlamda da vidanjörlerin firmalara sunduğu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kanal açma ve kanal temizleme,
 • Kombine hizmetler,
 • Atık su taşımacılığı,
 • Kuka hizmeti,
 • Arıtma tesisi temizleme,
 • Dökme atık temizleme,
 • Teknik temizlik,
 • Baca temizleme,
 • Evsel veya endüstriyel kuyu temizliği,
 • Sıvı atık taşımacılığı,
 • Tehlikeli ve tehlikesiz atık taşımacılığı.

İhtiyaca göre alınacak bu hizmetler için ise firma araştırmasında dikkat edilecek birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki alanında uzman ve deneyimli bir kadrosu bulunan firmalar ile çalışma sağlamaktır. Personel kalitesini ise daha öncesinde alınan hizmetlerin araştırması yapılarak anlaşılması mümkündür. Müşteri memnuniyeti yüksek bir firma bulunmasından sonra ise müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir. Bu görüşme ile ihtiyaca en uygun vidanjör çalışma alanına gönderilmektedir. Daha sonrasında da işlemlerin tamamlanması ile birlikte belgeler teslim edilerek vidanjör kiralama hizmeti alınmış olmaktadır.

Vidanjör İhtiyacı Neden Olur?

Vidanjör HizmetiGünümüzde özellikle insan nüfusunun artması ve kentleşmenin artması ile birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar arasında en sık tekrarlanan sorun ise atıklar olmaktadır. Atıkların tahliye edilmesi için ise vidanjörler kullanılmaktadır.

Özellikle de günümüzde alt yapıların iyi olmadığı ancak kullanımın çok olduğu bölgelerde problemler daha sık ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda ise tıkanan kanalizasyonların hemen açılması gerekmektedir. Çünkü hem görüntü hem de sağlık açısından bir risk oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda ise en kısa zamanda vidanjör hizmeti alınması gerekmektedir. Vidanjörlerin ihtiyaç duyulduğu bir diğer alan ise fabrikalar olmaktadır. Fabrikalar üretimin ve kimyasal maddelerin en çok kullanıldığı alanlardır. Bu alanlarda ortaya çıkan pis su tesisatı ve kimyasal atıkların ise sağlıklı bir şekilde taşınması gerekmektedir. Taşıma ve temizleme işlemlerinde ise vidanjörlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Endüstriyel Atıkların Temizlenmesi İşinde Vidanjörün Rolü Nedir?

Vidanjör HizmetiÜlkemizde birçok sektöre bağlı olarak ekonomik faaliyetler durmaksızın yürütülmektedir. Bu alanlardan biri ise endüstriyel alanı olmaktadır. Bu alanda hem fabrikaların içerisinde hem de üretim sonrasında insan sağlığını etkileyecek birçok zararlı madde ortaya çıkmaktadır. Genellikle bu maddeler fabrikalarda bir çukur içerisinde biriktirilmektedir.

Fabrikaların içerisinde biriktirilen bu kimyasalların insan ve çevre sağlığı için belli bir süre sonra o alandan alınması gerekmektedir. Çünkü çevreye yayılımı ve insan sağlığı tehdit edebilecek durumlar ortaya çıkmaktadır. Endüstriyel atıkların sağlıklı bir şekilde o alandan tahliye edilmesi için ise bu alanda yetkili bir firmadan vidanjör hizmeti alınması gerekmektedir. Alınacak olan vidanjör hizmetiyle birlikte de güvenli bir şekilde endüstriyel atıklar o alandan uzaklaştırılmaktadır. Daha sonrasında ise geri dönüşüm fabrikalarına veya daha uygun yerlere getirilmektedir. Bu işlemi yapacak olan firmaların ise iyi bir vidanjör firması ile anlaşması büyük bir önem taşımaktadır.

İnşaat Alanlarında Vidanjörün Kullanımı

Vidanjör Hizmetiİnsanların nüfusunun artması ve emlak piyasasına olan ilginin artması ile birlikte bu alanda çeşitli gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle de inşa edilecek yapıya göre değişse de 1 yıla kadar bu süreç devam edebilmesi mümkündür. Bu süre içerisinde ise birçok mevsim geçişi bulunmaktadır.

Hava koşullarına bağlı olarak bazı dönemlerde yağmurlar, kar ve dolu gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu da inşaat alanlarının tam olarak bitmemesinden dolayı temellerinde su birikmesine neden olmaktadır. İşlemlerin devam etmesi için ise kısa bir sürede bu durumun çözülmesi gerekmektedir. İnşaatın devam etmesi ve oluşan atıkların inşaat alanında uzaklaştırılması için ise vidanjör kiralama yapılmaktadır. Böylelikle inşaat alanında biriken su kısa bir sürede boşaltılmaktadır. Biriken çeşitli atıklar ise o alandan uzaklaştırılmaktadır. Daha sonrasında ise inşaat kaldığı yerden hızla devam etmektedir.

Vidanjör Hizmetleri Nelerdir?

Vidanjör HizmetiVidanjör hizmeti nedir sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Vidanjörler kullanılacağı alana uygun şekilde 3 farklı tipi bulunmaktadır. Küçük tip, orta tip ve büyük tip şeklinde gruplandırılmıştır. İşlevlerine göre de çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Vidanjörler en sık atık su taşımacılığında ve sıvı atık taşımacılığında kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra evsel ve endüstriyel atıkların toplandığı kuyuların temizliğinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Kuka temizliği, kombine hizmet, arıtma tesisi temizleme ve dökme atık temizleme de kullanım alanlarının diğerleri olmaktadır. Genellikle vidanjör kiralama işlemleri kanal ve kanalizasyon tıkanıklığı açmada kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra da fosseptik kuyularının temizliğinde de kullanılmaktadır. Bu alanlarda tıkanıklık nedenleri uzman profesyoneller tarafından araştırılmaktadır. Daha sonrasında ise çekim işlemi yapılmaktadır. Çekimin bitmesi ile de temizliği yapılarak teslimi yapılmaktadır.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Nedir?

Vidanjör HizmetiKiralık vidanjör genellikle alt yapı temelinde yer alan su, sıvı ve kire bağlı olarak oluşan tıkanıklıkları açmak için kiralanmaktadır. Ülkemizin her yerinde bulunan hastaneler, oteller, inşaatlar, fabrikalar ve endüstriyel tesislerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de kanalizasyonun bulunmadığı kırsal alanlarda daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Vidanjör kiralamanın verildiği firmalar sadece o alanın pisliklerini haznesine çekmemektedir. Bu işlemin yanı sıra altyapı bakım ve temizlik hizmeti de sunmaktadır. Böylelikle oluşan problemin ana kaynağının ne olduğu bilinmektedir. Daha sonrasında ise ona yönelik iyileştirme işlemi yapılmaktadır. Vidanjör araçlarının ihtiyaç duyulmasından sonra hızlı karar verilmemesi gerekmektedir. Çünkü bu aşamada karşınıza birçok firma çıkmaktadır. En üstte bulunan firma ile iletişime geçmek ise bazen istenilen hizmetin alınmasını sağlamamaktadır. Hatta dolandırıcılık durumu ile karşılaşmak da mümkündür.

Kiralama işlemi yapmadan önce mutlaka o firmanın araştırmasının yapılması gerekmektedir. Bu araştırmada daha öncesinde oradan alınan hizmetlerde müşteriler ne kadar memnun kalmış buluna bakılmalıdır. Diğer bir kriter ise alanında çalışan uzman kadro olmaktadır. Vidanjörlerin yaptığı işler ne kadar kolay görünse de mutlaka profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bunun nedeni ise atıkların içerisinde zehirli gazlar bulunmaktadır. Bu gazlara uygun hareket etmek ve yayılmasını önlemek ise profesyonellik gerektirmektedir. Profesyonelliğin yanı sıra da deneyim bu alanda en çok aranan özelliklerden bir tanesi olmaktadır.

Vidanjör Kiralama Faydaları

Vidanjör HizmetiKiralık vidanjör ne işe yarar sorunun yanı sıra faydaları da oldukça merak edilmektedir. Vidanjörler çalışma şekline uygun olarak emme borusu olan ve depolama alanı bulunan araçlardır. Yaptığı bu işlemler sayesinde hem katı hem de sıvı atıkları hızlı bir şekilde haznesine çekmektedir. Haznesi sayesinde de güvenli bir şekilde bir alandan başka bir alana taşıyabilmektedir. Vidanjörler genellikle kanalizasyon ve fosseptik kuyularının temizliğinde kullanılmaktadır. Bu alanlarda oluşan pis atıklar genellikle çok önemsenmemektedir. Ancak evsel atıkların ve diğer çeşitli atıkların birleşmesi ile birlikte tehlikeli atıklar oluşmaktadır. Bu tehlikeli atıklar ise genellikle zehirli gazlar ile birleşmektedir.

Atık suların doğru temizlenmesi ve bu alanlara gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Gösterilmemesi durumunda ise hem çevreye hem de doğal su kaynaklarına karışmaktadır. Bu kaynakların pislenmesi ve arıtılmaması ile de su kaynağını kullanan herkeste çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Sağlık problemlerinin ortaya çıkmaması ve o alanın doğru bir şekilde temizlenmesi için ise alanında uzman bir ekip ile çalışılması gerekmektedir. Kanalizasyonun büyüklüğüne, uzunluğuna, ve genişliğine göre de belli periyotlarda bakım onarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Vidanjörler sadece kanalizasyon giderlerinde değil kimyasal atıkların taşınmasında da kullanılmaktadır. Bu taşıma hizmeti ile birlikte geri dönüştürülebilecek veya bertaraf edilmesi gereken bu kimyasallar gerekli alana getirilmektedir. Böylelikle de yerleşim yerlerinden uzaklaştırılarak sağlık tehditlerini ortadan kaldırmaktadır. Vidanjör kiralamanın aslında kullanım alanına göre yukarıdaki gibi birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Ancak bu avantajlardan yararlanmak için ise iyi bir firma ile çalışılması gerekmektedir. Deneyimsiz ve normal insanların vermiş olduğu bu hizmetlerde ise istenilen sonuca ulaşmak neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden de mutlaka araştırmalar sonucunda bu firmalar ile anlaşılması gerekmektedir.

Vidanjör Hizmeti Fiyatları

Vidanjör HizmetiVidanjör kiralama fiyatları kiralama hizmetleri kadar merak edilmektedir. Günümüzde bu işi yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ise müşteri potansiyeli geliştirmek için çok düşük fiyatlar ile müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Fiyatlarda da bu şekilde çeşitli dalgalanmalar ortaya çıkmaktadır. Vidanjör kiralamanın fiyatlarından çok yapılacak olan iş kalitesi önemli olmaktadır. Çünkü ne kadar ucuz veya ne kadar pahalı olursa olsun alınacak hizmet önemli olmaktadır. Bu anlamda da alanında uzman personellerin ve ileri teknolojik malzemelerin kullanıldığı firmalara öncelik verilmelidir.

Firmaların vidanjör hizmetini sunarken ihtiyacın ne olduğuna göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Çünkü 3 tip vidanjör bulunmaktadır. Bu vidanjörler küçük tip, orta tip ve büyük tip olmaktadır. Kullanım malzemeleri de buna göre değişkenlik göstermektedir. Ona göre de fiyatlarda değişkenlikler ortaya çıkmaktadır. Firmaların fiyatlarda değişkenlik göstermesinin bir diğer sebebi ise kullanılacak olan alan olmaktadır. Mesela bir kanalizasyon temizliği ile fosseptik çukuru temizliği işleminin fiyatı aynı olmamaktadır. Çünkü her ikisinde yapılacak işlemler ve kullanılacak olan vidanjör boyutları değişmektedir. Bunun yanı sıra da uzunluğu, genişliği ve boyutu da fiyatı etkileyen özelliklerden bir tanesidir.

Kiralık vidanjör fiyatları değişkenliğinin bir diğer nedeni ise hizmet verilecek olan yerin firmaya ne kadar uzaklığı olmaktadır. Bu anlamda alana ulaşasıya kadar iş kaybı ve çeşitli birçok masraf ortaya çıkabilmektedir. Çıkan masraflar ise müşteriye verilecek olan fiyata yansıtılmaktadır. Vidanjör kiralama yapmadan önce bu gibi durumların dikkate alınması gerekmektedir. Firmaların müşteri temsilcilerine verilecek bu bilgiler sonucunda ise ortalama bir fiyat almak mümkündür. Ancak bazı durumlarda alanın profesyonel ekip tarafından detaylı incelenmesi gerekmektedir. İncelemeler sonucunda da verilen fiyatta düşmeler veya yükselmeler ortaya çıkması mümkün olmaktadır.