Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme Hizmeti işlemleri sağlıklı bir toplum oluşturmak için oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Atık su yönetimi amacıyla zaman zaman kanalizasyon denetimi ve çeşitli boruların bakım ve onarımının yapılması gereklidir. Bunun için ise yer altına tek giriş noktası rögarlardır. Logar temizlemek ayrıntılı bir işlem olduğundan çokça personele ihtiyaç duyulmaktadır. Logarlarda biriken atık çeşitleri genellikle yağ birikintileri, kimyasallar, çakıl ve taş parçaları, jöle biçiminde tabakalar ve buna benzer çöplerden oluşmaktadır.  Bireysel olarak rögar temizliği yapılması çok zorlu bir iştir. Çünkü birçok ekipmana ihtiyaç duymanız muhtemeldir. Bu sebeple bu problemin çözülmesi için profesyonellerle iletişime geçmelisiniz.

Logar tıkanıklığı açma sorunu için temizleme işlemi ve gelişmiş bakım ekipmanlarına ihtiyaç vardır. Logarların olması gereken en temiz haline gelerek düzgün bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için moloz giderme ve vakum pompaları gibi ekipmanlar ciddi bir role sahiptir. Yüksek basınçlı su jetleri kullanan deneyimli personeller ile çalışmak önemli bir avantajdır.  Logar açmakta kullanılan ekipmanların kalitesi ve çeşitliliği temizliğin etkili olması için gereklidir. Böylelikle logarın iç duvarlarına ve kapaklarına tutunan atıklar kolaylıkla temizlenir. Logar temizlerken bazı riskler vardır. En bariz risk ise statik boşalma riskidir. Profesyoneller statik riski absorbe etmek için su kullanarak suyun statik elektriği gidermesini sağlarlar.

Logar Neden Tıkanır?

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme sık sık yapılması gereken önemli bir işlemdir. Logarları temizlemezseniz ev sinekleri gibi zararlı haşereleri bile evinize çekmeniz olasıdır. Bu tarz kötü olayları deneyimlememek için logar tıkanması sebeplerine haiz olmanız gerekmektedir. Öncelikle mendiller büyük oranda tıkanıklığa neden olabilmektedir. Mendillerinizi bir poşette biriktirmek tuvalete ya da lavaboya atmaktan daha mantıklıdır. Aksi halde mendillerin logarı tıkaması halinde görevliler borulardan metrelerce mendil çıkartır. Kadın hijyen ürünlerinin tuvalete atılması ve üzerine sifon çekilmesi de logarı tıkayan diğer nedenlerden bir tanesidir. Bazı tuvalet kağıtları suda eriyen şekilde tasarlansa da kadın hijyen ürünleri suda çözünecek biçimde tasarlanmamıştır. Bu türde ürünleri de bir poşete atmak ve çöpe atmak daha mantıklı bir davranış biçimi olacaktır.

Çöp öğütücülerin uygunsuz kullanımı da logarların tıkanmasına neden olmaktadır. Çöp öğütücülerin işlevi yalnızca biyolojik şekilde parçalanan malzemeler içindir. Patates kabukları, yumurta kabukları ya da kahve telvesi kanalizasyon borularında en çok tespit edilen ürünlerdendir. Daha önce sık duymadığınız logarı tıkayan nedenlerden biri de ağaç kökleridir. Kanalizasyon borularının birbirine bağlanmasını sağlayan dirsek bölümlerindeki betonlar eskiyip dağılınca ağaç kökleri borunun içine sızabilmektedir.

Gresler ve katı yağlar logar tıkayan önemli hususlardan bir tanesidir. Sıcak sıvı yağ borulardan kolaylıkla akıp gidecek gibi hissedebilirsiniz fakat borular buz gibi soğuk olduğundan yağlar borularda donmaktadır.  Sıcak sıvı soğuk boruya değince aniden katılaşır ve olduğu yerde kalır. Eğer lavaboya döktüğünüz yağlar sebebiyle logarlar tıkanırsa eve çağıracağınız kanal temizleyiciler püskürtme yöntemiyle tıkanıklıkları açarlar. Püskürtme yöntemi en maliyetli yöntemlerden biridir. Kanalizasyona yağ dökmek yerine yağları bir kapta biriktirip belediyelere teslim etmek ya da dışarıya atmak çok daha mantıklı bir çözüm olmaktadır. Son olarak kanallarda zamanla oluşan kireçlerin de logar tıkanıklığına sebep olduğunu bilmekte fayda vardır. Kil ya da metal boruların iç kısımlarında oluşan kireç pürüzlü bir yüzey oluşturarak tıkanıklık yaratabilmektedir. Kurulan kanalizasyon sistemini uzun süre kullanamayıp belirli zamanlarda yenilemeniz gerekmektedir.

Logar Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme hizmeti alırken eksiksiz ve kesin sonuç alabileceğiniz firmalar ile çalışmalısınız. Firmaların temizleme prosedürleri incelendiğinde sağlık açısından tehlike addeden zehirli döküntülerin ve kirlerin ortadan kaldırılacağına emin olmanız gerekmektedir. Logar temizleme için kullanılan birden fazla yöntem vardır. Öncelikle hidrolik temizleme yöntemlerinden bahsedebiliriz. Hidrolik temizleme yöntemi kanalizasyon borularının dışını ve duvarlarını suyun hızını kullanarak temizlemeye yarayan bir yöntemdir. Hidro jet tıkanıklıkları kırarak açmak için su ve basınçlı havanın gücünü birleştirir.

Jetler son yıllarda en çok verim alınan makinelerden biridir. Su jetleri borulara zarar vermeden ve boruları hiçbir kimyasala maruz bırakmadan temizlik sağlamaktadır. Hem işlevselliği ve hem de sağlıklı ve güvenli olması su jetlerinin tercih edilmesini etkili kılıyor. Eski yöntemlerden biri olan çubuklama yöntemi esnek metal bir çubukla yağ kalıntılarının parçalanmasına ve ağaç köklerinin kesilerek koparılmasına yarayan bir yöntemdir. Çubuklama yöntemi küçük çaplı hatları temizlemekte tercih edilen bir yöntem türüdür.

Bazı talihsiz durumlarda son çare kimyasallara başvurmaktır. Bütün bu unsurları kontrol etmek için çeşitli kimyasallar kullanılabilmektedir. Kimyasalların temizlik maliyetleri, geleneksel hidrolik ve mekanik temizleme araçlarına göre daha düşük maliyete sahiptir. Bazı sistemlerin kurulum aşamasında katı ve sıvı yağlar dahil birçok atığı doğal yollarla sindirebilen organik ve biyolojik malzemeler kullanılır.  Bu sebeple logar sisteminin kuruluşunda organik unsurların kullanıldığı malzemeler temin etmeniz yerinde bir karar olur.

 Logar Temizliği İçin Ne Gerekmektedir?

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme için uzman ekipler ve çeşitli etkili ekipmanlar gerekmektedir. Bu logar sistemleri nemli ortamlar olduğu için el yardımıyla temizlemek pek etkili bir yöntem değildir. Bunun yanında geleneksel temizleme makineleri de gereken temizleme işlemi tamamlanamayacaktır. Bütün bunları göz önüne alarak sıhhi tesisat ve kanalizasyon şirketlerinin yaratıcı bir strateji kurarak yüksek basınçlı su kullanımını benimsedikleri görülmektedir. Logar temizliği için septik tanklarının kanalizasyon hatlarının ve giderlerin de temizlenip onarılması gerekir.

Özellikle evlerin bodrum katları ve sular altında kalan diğer alanlar özenle dezenfekte edilmelidir. Bunun için dezenfeksiyon maddeleri de temizlik esnasında gerekenler arasında bulunmaktadır. Tamiri yapılan kanalizasyon hatlarının derzleri dolgu işlemi yapılmadan önce sıkıca kapatılmalıdır. Tıkalı logarı temizlemek için gerekenlerden biri de pistonlardır. Basit gibi görünsede etkili bir temizlik aracıdır. Tapa deliğinin çevresinde bir conta oluşturarak vakum etkisi yaratarak tıkanıklığı açmaktadır. Tesisatçıların kullandığı drenaj yılanları profesyonellerin kullandığı gelişmiş araçlar arasındadır. Kendi deneyeceğiniz yöntemlerle açılmayan logarı profesyoneller büyük oranda bu gelişmiş aletleri ile çözebilmektedir.

Logar Temizleme İşlemlerini Hangi Firmalar Yapabilir?

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme işleri için kurulan özel firmalar mevcuttur. Firmaları incelenirken geçmiş deneyimleri dikkate alınmalıdır. Öncelikle firmanın şeffaflık özelliği ile size ekstra bir masraf çıkarmaması ve fiyatı en baştan belirlediği ölçüde talep etmesi gerekmektedir. Logar sisteminizdeki sorunu net bir şekilde size açıklayıp gerekli bilgilendirmeyi yapabilmelidir.

Logar temizleme hizmeti veren firmalar arasında 7/24 aktif çalışan firmalara da rastlanmaktadır.  Ansızın bodrumda lağımdan kaynaklanan su birikintisi olduğunda ya da tuvaletlerde sifon çekildiğinde atıklar gidere yönlendirilemediğinde, şiddetli yağan yağmurlarda evinizi su bastığında ilk işiniz mutlaka logar temizleme firmasını aramaktır. Bireysel olarak logarların temizlenmesi mümkün görülmemektedir. Yukarıda sayılan sebeplerle profesyonel yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. Firmaların sizlere ek satış yapmıyor olduğuna ve logar sorunlarını gerçekçi bir şekilde açıkladığına emin olmak için birkaç firmaya sorun tespiti yaptırmanız durumu kavrayabilmeniz açısından iyi olacaktır.

 Tıkalı Logar Sistemleri Nasıl Açılır?

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme hizmeti İşe öncelikle logar sisteminin en yukarı akış noktasından başlarlar. Ekipler daha sonra logar ve kanalizasyon sisteminin kenarlarındaki çamur ve döküntüleri temizlemek amacıyla yüksek basınçlı su kullanarak aşağı doğru iner. Ağaç kökleri ve yağlar temizlendikten sonra bütün büyük çöp parçaları kanalizasyonla beraber akıp gider. Logar temizliği esnasında geri tepmeyi önlemek için bütün tuvaletleri kapatmanız ve lavaboları tıkamanız gerekmektedir. Bu temizlik esnasında firmalar müşterileri ile görüşerek güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi verecektir. Logar temizliği yapılırken etraftaki logar sistemlerindeki sorunlar da detaylı biçimde incelenmelidir.

Lavabodan suyun yavaş akması logarın tıkandığını gösterir. Bu işaretten sonra bahçedeki logar kapağını kaldırarak kontrol edebilirsiniz. Sorununuzla ilgili firmayı çağırınca sorunu beraber incelemek isterseniz koruyucu giysiler giymeniz gerekmektedir. Logarda biriken gaz ve atıklar vücudunuza ciddi zararlar verir. Logar sistemindeki tıkanıklığı açmak için çeşitli sarf malzemeleri kullanılmaktadır. Tıkalı sistem en uygun yöntemlerle açıldıktan sonra tahliye çubukları ile işlem tamamlanmaktadır.  Tahliye çubukları nerelerde tıkanık olduğunu bulmaya yarar. Çubukların kullanımı saat yönünde hareket ettirilerek sağlanmaktadır. Tahliye çubuğunu uzatmak için çubukları birbirine eklemleyerek kullanabilirsiniz. Tıkanmanın kaynağını bulabilmek için çubuğu saat yönünde döndürerek borunun içinde ilerletmeye devam etmeniz gerekir.

 Logar Temizleme Hizmeti Fiyatları

Logar Temizleme HizmetiLogar Temizleme fiyatları yapılacak işlemlerin türüne ve işin zorluk derecesine bağlı olarak değişebilmektedir. Yağın tıkadığı logarları açmak için zorlu ekipmanlar ve uzun saatler gerekmektedir. Bu durum ise maliyeti artıran bir meseledir. Fiyatlar yapılacak hizmet türüne göre değişlik gösterir. Logar Temizleme fiyatları firmalara göre değişkenlik taşımaktadır.  Peşin ödemelerde birçok indirimle karşılaşmanız mümkün olmaktadır. Taksitli ödemelerde ise vade farkı fiyata dahil edilir. Kaç taksitte ödemeyi tamamlayacağınız fiyata doğrudan etki eden faktörlerden biridir.

Temizlik işlemi sırasında logar tesisatına zarar verilmemesi de oldukça mühimdir. Firma seçiminizde bu konuda dikkatli olmalısınız.  Çevre düzenlemelerine göre logardan çıkan bütün atıklar dikkatlice bertaraf edilmelidir. Hem çevreci hem de ekonomik logar hizmetine ulaşabilmeniz için görüştüğünüz firmaların bu konulardaki hassasiyetlerine yönelik sorularınızı yönelterek açıklayıcı cevaplara ulaşabilirsiniz. Genel olarak logar temizleme hizmetinin maliyeti tıkanıklıkların ve sorunun ciddiyetine, ne tür bir temizleme yöntemi kullanılacağına ya da yaşadığınız yerin uzaklığına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir.

Etkili bir çözüm yöntemi arıyor ve uzun süre logar tıkanıklığı sorunu yaşamak istemiyorsanız etkin ekipmanlar ile temizlik sağlayan firmaları tercih etmelisiniz. Maliyeti hesaplarken logarın bir sonraki tıkanma zamanını hesaba kattığınız takdirde ne kadar karlı bir seçim yaptığınızı görmüş olacaksınız. Bazı firmalar saatlik ücret talebinde bulunurken bazı firmalar yapılacak iş için fiyat talebinde bulunur. Özdoğan Vidanjör firmasını tercih ederek siz de tüm bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Profesyonelce verilen hizmet ile hem var olan problemlerden kurtulursunuz hem de kaliteli bir hizmet ağı ile tanışırsınız.