Kombine VidanjörKombine vidanjör uygulamaları alt yapı için kullanılmaktadır. Kanalizasyonlarda biriken kirli suların çekilmesi için kullanılan güçlü vakum özelliğine sahip yeni nesil bir araçtır. Sürekli kullanımda tıkanması kaçınılmaz olan alt yapı unsurlarından biri de kanalizasyon sistemidir.

Kanalizasyon sistemleri insan gücü ile arıtılamaz ve temizlenemez. Bu durumda devreye vidanjör araçları girer. Vidanjörler kullanım için uzmanlık gerektiren araçlardandır. Şehirlerin alt yapılarındaki tıkanıklıkları açmak için yoğun bir şekilde kullanılırlar. Sadece şehir kanalizasyon sistemleri değil, evler, fabrikalar, iş yerleri de vidanjörlere ihtiyaç duyar. Büyükşehirlerde ani gelişen, birden bastıran yağışlar da çoğu kez alt yapıyı tıkar ve taşkınlara sebep olur,  bu durumda sağlıklı bir temizleme çalışması yaptırmak gerekir.

 

Kombine Vidanjör Nedir?

Kombine VidanjörKombine vidanjör hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim. Bu makine ev, iş yeri, fabrika, şehir vb. alt yapılar için kullanılan modern temizlik araçlarından biridir. Her nerede olursa olsun eskiden tıkanıklık açmak oldukça zordu. Tıkanıklığı parçalamak ve açmaktan ziyade bu alanın tespiti de bir hayli problem oluştururdu.

Modern alt yapının elemanlarından biri olan vidanjörler sayesinde artık çok rahat biçimde oluşan tıkanıklıklar giderilmektedir. Emiş güçleri bir hayli yüksek olan bu makineler G Sınıfı Vidanjör Ehliyet ve Operatörlük Belgesine sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır. Vidanjör iş makinesi kullanacak olan kişiler,, Kombine vidanjör nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır iyi ölçüde bilmelidir.

Kombine Vidanjör Nerelerde Kullanılır

 

Kombine VidanjörKombine vidanjör nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır iyi ölçüde bilgisinin olması gerekmektedir. Bu makineyi kullanmaya yetkili olduklarına dair G sınıfı ehliyet ve operatörlük belgesi almalıdırlar. Kombine vidanjör diğer adıyla kuka kanal açma cihazı olarak da geçmektedir. Vidanjör araçları yüksek vakum gücü ile birçok sahada karşımıza çıkar. Bu makinelerin kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

 • Her türlü kanalın açılması ve temizlenmesi
 • Atık su temizliği
 • Arıtma tesislerinin temizlenmesi
 • Teknik alanların temizliği
 • Evsel ve endüstriyel nitelikteki kuyuların temizliği
 • Tehlikeli ve tehlikesiz atık su taşımacılığı
 • Sıvı atık taşımacılığı
 • Baca temizliği ve dökülmüş atık temizleme işlemleri

Yukarıda saydığımız birçok alanda vidanjör cihazları görebilirsiniz. Bu hizmetlerin her biri ayrı öneme sahiptir. Örneğin, ani yağışlarda büyük şehirlerdeki alt yapı sistemleri yetersiz kalmaktadır. Her ne kadar sağlam bir alt yapı sistemine sahip olunsa da yağışların fazlalığı bu durumu olumsuz hale getirebilir.

Ani yağışlar ile atık su sistemleri olarak bilinen rögarlarda taşmalar meydana gelir. Hayat bir anda durma noktasına gelirken en doğru müdahale vidanjör araçlar ile yapılmaktadır. Tıkanıklık için vidanjörün hortumu kanalda gidebileceği en son noktaya kadar gider ve kusursuz bir temizlik yapar. Evsel veya endüstriyel atık barındıran kuyuların temizliği içinde kombine vidanjörlerden yardım alınır. Köylerde kasabalarda hala alt yapı sistemleri oturmayan bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde açılmış olan kuyular zaman içinde tıkanır ve iş göremez hale gelmektedir. Çözümünde insan gücünün yetersiz kalacağı bu problem en hızlı şekilde vidanjörler ile ortadan kaldırılmaktadır.

Kombine Kanal Temizleme Aracı

Kombine VidanjörHer türlü kanal temizliği vidanjörlere ihtiyaç duyulan bir başka işlemdir. Evler, iş yerleri, sokaklar, caddeler, fabrikalar vb. kanal barındıran her yerde tıkanıklık ihtimali bulunmaktadır. Basınçlı su yardımı ile iş gören Kombine kanal temizleme aracı,  her türlü tıkanıklığı açma gücüne sahiptir. Bu makine yardımı ile mevcut tıkanıklık hızlı biçimde tespit edilecektir. Kirliliğin ve tıkanıklığın açılabilmesi kadar doğru ve hızlı tespiti de önemlidir. Bunun için kırmadan işlem gerçekleştiren kameralı sistemler kullanılmaktadır. Ardından yüksek basınçlı su yardımı ile tıkanıklık yumuşar.

Kombine Vidanjör Hizmeti

Kombine VidanjörOldukça yüksek basınçlı suyun da yardımı ile rögar kapaklarına kadar ulaşan kir ve tıkanıklık, vidanjör yardımı ile çekilmektedir. Vakumlu emiş gücü sayesinde vidanjörler ile kanallar temizlenmektedir. Evlerde sıklıkla başvurulan bu yöntem ile hem kötü kokudan hem de ani yağışlarda oluşan sel basma ihtimalinden korur. Ani yağışlar hem şehir alt yapısı için bir problem iken her türlü mesken için de sorun oluşturur. Bazı evlerin kanalizasyondan kaynaklanan rahatsız edici bir kokusu bulunur. İnsanlar zaman içinde bu kokuya alışmak zorunda kalır. Kimse artık buna maruz kalmak zorunda değil, Kombine vidanjör hizmeti ile bu rahatsızlık verici sorun ortadan kalkar.

Bodrum ya da giriş katta bulunan daireler de yağan her yağmur da giderlerden oluşan su baskını oluşmaktadır. Yoğun yağmur suyu, istenmeyen durumlara sebep olarak içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bu sorunu yaşayan daireler için düzenli biçimde kanal temizliği gerekir ve önerilir. Bu işin uzmanlık gerektirdiğini söylemiştik, tıkanıklığın sorunsuz bir biçimde tespiti, Kombine vidanjör aracının kullanımı vb. işlemler bir deneyim ve yeterlilik ister. Siz de bu hizmet için Özdoğan Vidanjör firmasından yardım alabilirsiniz.

Firma, her alan için uygun büyüklükte vidanjör aracına sahiptir. Sokaklar ve caddeler için büyük araçlar kullanılabilirken, bazı mekânlara bu araçların girmesi zor olmaktadır. Bu sebeple her alan için uygun büyüklükte araçlardan yardım almak gerekir. Eskiden her türlü kanalın açılması için belli bir zamana ihtiyaç duyulurken, bu durum insanları zorda bırakırdır. Şimdi ise işin zorluğu ve büyüklüğüne göre değişen 30 dk. veya 1 saatlik uygulamalardan söz edebiliriz. Bu denli kısa sürede kanal temizliği yapmak mümkündür.

Vidanjör Kiralama

Kombine VidanjörVidanjör kiralama alt yapı hizmetleri için ne kadar önemli olduğunu söyledik. Bu makineler belli özelliklere sahip ve ağır cihazlardır. Sıradan iş makineleri gibi düşünülmemelidirler. Foseptiklerde biriken kirli suları çeken ve her türlü tıkanıklığı ustaca açabilen bu araçlar, uzman ve belgeli kişiler tarafından kullanılmalıdır. Sıvıları toplama ve başka bir yere nakletme içinde ideal olan vidanjörler içinde santrifüj pompa, emme borusu ve özel tanklar barındırır. Her bir parçanın görevi özel ve önemlidir. Pis suların tahliyesi, tıkanıklıkların yüksek vakum sayesinde açılması, çöplerin temizliği, birikinti suların tahliyesi ve daha birçok iş için vidanjörlerden yararlanılmaktadır.

Her firmanın bu cihazları edinebilmesini bekleyemeyiz ancak vidanjör kiralama çok daha makul bir iş olacaktır. Yüksek fiyatlar ödeyerek bu makineleri satın almak istemeyen kişiler ihtiyaç duydukları her zaman kiralama yöntemi ile hizmet alabilirler. Belediyeler, bakanlıklar bu makinelere sık sık ihtiyaç duyar. Bu sebeple de araç filolarında kombine vidanjörler bulundururlar. Bunun yanı sıra bu araçlara muhtelif zaman dilimlerinde ihtiyaç olabileceği için kiralama yolu ile de hizmet sunabilirler.

Vidanjör kullanımı alt yapı hizmetleri için çok önemlidir. Köylük alanlarda alt yapı hizmetleri hala gelişmemiş bölgeler bulunmaktadır. Fosseptik çukurlarının ise belli zaman aralıklarında temizlenmesi gerekir. Bunun için tüm ekipmanlara sahip, vidanjörler kullanılmaktadır. Bu araçlar ilgili belediyelerden talep edilebileceği gibi, kiralama yöntemi ile de kullanılmaktadır. Vidanjör kiralama ihtiyacı duyulan zor durumlardan biri de evlerdeki giderlerden kaynaklanan atık su problemleridir. Ani bastıran yağışlar ile birlikte çoğu kez taşkınlar ile karşılaşılması mümkündür. Böyle durumlarda bu can sıkıcı problemi ortadan kaldırmak için yardım talep etmelisiniz.

Kombine Kanal Temizleme Aracı

Kombine Vidanjörİhtiyaç duyulan işin büyüklüğüne göre Kombine vidanjör, küçük vidanjör ve kanal yıkama araçlarından hizmet alabilirsiniz. Kombine vidanjörler, emme borusu, santrifüj pompası ve tanktan oluşur. Donanımlı bu araçlar hemen her alt yapı problemi için uygundur, ancak daha küçük alanlar için küçük vidanjör araçlar tercih edilmelidir. Özdoğan Vidanjör firması kiralama işlemleri için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlar. Anlık kullanımlar için araç talep edebileceğiniz gibi dilerseniz 6 ila 12 aylık sürelerde Kombine kanal temizleme aracı kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kiralama işlemlerinde nelere dikkat etmek gerekir:

 • Kiralama işlemleri için probleminize en uygun aracı tercih ediniz. Kombine vidanjörler mi yoksa daha küçük bir cihaz mı sorunu ortadan kaldırır, bunu iyi tespit etmelisiniz.
 • Hizmet alacağınız firma bünyesindeki araçlar kadar, aracı kullanacak kişilerin profesyonelliği de önemlidir. Bunun için gerekli belgelere sahip firmalardan ve operatörlerden yardım almalısınız.

İyi bir vidanjör temizliği sayesinde ortaya çıkacak olan su baskınlarından da kurtulmak mümkün olacaktır. Tıkanan her türlü alan santrifüj pompa ile çekilir, yüksek vakum sayesinde tamamen tanka aktarılarak tahliye işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Kombine Vidanjör Fiyatları

Kombine VidanjörVidanjör tercih edilirken akla gelen bir diğer detay da Kombine Vidanjör fiyatları olmaktadır. Fiyat kriterini belirleyen çok sayıda farklı unsur bulunmaktadır. Biraz önce ihtiyaca göre değişen vidanjör türlerinden bahsettik bu durum elbette fiyatları da etkileyecektir. Çeşit ve özellik değiştikçe fiyat aralığı da değişir.

Araç kiralama yaparken firmanın müşteriye vereceği teminat da çok önemlidir. Temizlik ve tıkanıklık açma işleminin ne ölçüde tamamlanabileceğinin önceden konuşulması gerekir. Bu tür tıkanıklıklarda hizmet almayı ertelemek de ortaya çıkacak olan mali tabloyu daha da arttıracaktır. Tercih ettiğiniz firmaların yeterli ekipmana sahip olup olmayışı da önemlidir. Kaliteli ve eksiksiz firmalardan alınacak olan hizmet yüksek fiyatta olabilmektedir. Fiyatları belirleyen bir diğer kriter ise işin zorluğu ve tamamlanma süresidir. Bazı tıkanıklık açma işlemleri zorlayıcı olmaktadır. Vidanjör kiralama için piyasadaki fiyatları belirleyen kriterleri aşağı yukarı şöyle sıralayabiliriz:

 1. Vidanjör türü,
 2. Vidanjör hizmeti ihtiyaç duyulan alan,
 3. İşin boyutu, zorluğu ve mahiyeti,
 4. İş teslim süresi,
 5. Vidanjör ihtiyacının acilliği

Vidanjör türleri, Kombine vidanjör, küçük vidanjör ve kanal açma araçları olarak değişiyor. Tercih edilen araç türünü belirleyen ise işin mahiyeti olmaktadır. Küçük alanlara giremeyen vidanjör araçlarının yerine aynı işlemi gerçekleştiren küçük araçlar kullanılmalıdır. Alanın büyüklüğü ve işin mahiyeti de önemlidir. Normal şartlarda vidanjör çalışmaları ile temizlik ve tıkanıklık açma işlemleri çok kısa sürede yapılıyor. Ama zorlu işlemler söz konusu ise fiyat değişkenlik göstermektedir.

Bazen firmaların elinde vidanjör araç sıkıntısı yaşanabilmektedir. Bu araçlar muhtelif zamanlarda sık sık ihtiyaç duyulan araçlar olduğu için, sürekli meşgul olabilirler. İşin aciliyetinden ötürü hemen alınmak istenen hizmetler içinde farklı fiyat tarifesi uygulanmaktadır. Görüldüğü üzere fiyat konusu çeşitli özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Firma ile önceden konuşmak ve güvence altına almak gerekmektedir. Özdoğan Vidanjör, her zaman müşterilerini düşünen fiyatlar ile çalışır. Firma ile görüşme yapmadan alınacak hizmete karar vermemek gerekir. 6 veya 12 aylık sürelerle yapılan kiralama sözleşmeleri için de uygun fiyatlar bulmak söz konusudur.