Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusu özellikle son zamanlarda en çok sorulan sorulardan biri olmaya başlar. Çünkü günümüzde halen daha gider kullanımı hakkında doğru bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Bunun sonucunda da giderlerde sık sık tıkanıklıklar meydana gelmektedir.

Giderlerde oluşan tıkanıklıkların kısmi olanlarını evde çözmek mümkündür. Ancak ilerleyen ve giderin büyük bir alanını kaplayan tıkanıklıklarda ise mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle evde yapılan yöntemler gidere zarar vermektedir. Sonucunda da daha büyük zararlar görmek mümkündür.

Tıkanıklık Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılmakta sorusundan önce tuvalet giderinin neler tıkadığını bulmanız gerekmektedir. Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıkların ise birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler bazen kullanıcı hatalarına bağlı oluşmakta bazen de tuvalet giderindeki sorunlardan kaynaklı ortaya çıkabilmesi mümkündür.

Tuvalet giderlerinde oluşan tıkanıklıkların kullanıcı hatalarına bağlı ortaya çıkan nedenlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Tuvalet peçetelerinin suda eriyeceği düşünülerek giderlere atılması,
  • Islak mendil veya kâğıt havluların giderlere atılması,
  • Hasta bezi, kadın pedi veya çocuk bezi gibi ürünlerin giderlere atılması,
  • Saç, vücut kılı veya pamuk gibi ürünlerin gidere atılması gibi durumlarda tıkanıklıklar oluşmaktadır.

Bu durumların yanı sıra tuvalet giderinin doğru bir eğim ile yerleştirilmemesi, boruların kireç tutması, boruların çatlaması veya kırılması gibi durumlarda da tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi için ise mutlaka profesyonel yardım alınması gerekmektedir.

Adım Adım Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunu profesyonellerden alınan hizmetlerle kısa bir süre içerisinde cevabını almak mümkündür. Çünkü firmalar bu anlamda gelişmiş cihazları ile tıkanıklığı kolay bir şekilde tespit etmekte ve müdahale gerçekleştirmektedir. Adım adım tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri ise şu şekilde olmaktadır;

  • İlk adımda tuvalet giderinde görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Görüntüleme işleminde ise robotik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde tuvalet giderinde çıkan tıkanıklığın sebebi, konumu ve ne kadar büyük bir alanı kapladığına dair bilgi alır.
  • İkinci aşamada ise aparat seçimi olmaktadır. Aparatların seçimini ise giderde oluşan tıkanıklığın sebebi belirlemektedir. Bu aşamada parçalama, tutup çekme veya ileri itme işlevini yapan başlıklar bulunmaktadır.
  • Üçüncü aşamada ise seçilen başlık ile giderdeki tıkanıklık sorusu giderilmektedir.
  • Dördüncü ve son aşamada ise yeniden bir görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Böylelikle de tıkanıklık sorununun ortadan kalkıp kalmadığı gözlenmektedir. Bunun yanı sıra da borularda herhangi bir hasarın olup olmadığı da tıkanıklık ortadan kaldırılması ile birlikte görüntülenmektedir.  Böylelikle de “Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?” sorusuna profesyonel çözümü adım adım anlatmaktayız.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri profesyonel olarak alınan yardımların yanı sıra evde de yapılan yöntemler bulunmaktadır. Ancak evde yapılan yöntemlerin kısmi tıkanıklıklara çözüm bulacağının unutulmaması gerekmektedir. Evde tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Pompa Yöntemi: Pompalar hem tuvaletlerde hem de diğer bütün giderlerde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle de gidere hiç zarar vermemesi evlerde ilk tercihlerden biri olmaktadır. Bunun için ise tuvalet giderine pompa aletini yerleştirerek birkaç defa pompalama işlemini yapmak yeterli olmaktadır.
  • Askı Teli Yöntemi: Bu yöntem genellikle sert bir cismin veya temizlik bezi gibi ürünlerin gidere düşürülmesinde kullanılmaktadır. Tel askıyı kanca şekline getirerek giderde ilerletmek yeterli olmaktadır. Ancak tel askı ile yapılan hareketlerin mutlaka yavaş yapılması gidere zarar vermemek için oldukça önemlidir.

Özdoğan Vidanjör firması olarak bizler ise 25 yılı aşkın bir süredir bu alanda profesyonel hizmet vermekteyiz. Bu yüzden de oluşan tuvalet tıkanıklıklarında Özdoğan Vidanjör telefon numarasından bizi arayarak hizmet talep etmeniz mümkündür. Görüşmelerimiz sonrasında sizlere en yakın ekiplerimiz yönlendirilerek tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

Add Your Comment