Vidanjör Kiralama FiyatlarıVidanjör kiralama fiyatları bu hizmeti almak isteyen herkes merak eder. Kiralama hizmeti için fiyatı belirleyen çok sayıda kriter bulunmaktadır. Bunlardan bahsetmeden önce tercih edilen firmanın kaliteli ve güvenilir oluşu da önemlidir. Tıkanıklık açma işlemlerinde bu işi yüklenen vidanjör firmalarının müşteriye ne vadettiğine iyi bakılmalıdır. Hizmetin tamamlanma süresi ve sorunsuz biçimde halledilmesi müşterileri her zaman daha çok etkiler.

Vidanjörler belli ekipmanlara sahip kanal açma ve tıkanıklık giderme araçlarıdır. İnsan gücü ile açılması mümkün olmayan her türlü alt yapı tıkanıklığı için tercih edilirler. Yüksek vakumlama ve her kanala ulaşabilme özelliği ile de bilinirler. Eskiden olduğu gibi alt yapıda oluşan tıkanıklıkların giderilmesi artık saatler almıyor. Bunun sebebi de yoğun biçimde kullanılan kombine vidanjörlerdir. Önceden tıkanıklığın açılması kadar tespiti de bir hayli zorlayıcıyken şimdi vidanjörler sayesinde hem doğru tespit hem de kısa süreli hizmet söz konusudur.

Bazı şirketler, kurum ve kuruluşlar bu araçlara sık sık ihtiyaç duyduğu için 6 ila 12 aylık araç kiralama yoluna gidebilirler. Böyle durumlarda vidanjör hizmeti fiyatları daha uygun olur. Çeşitli bakanlıklar ve belediyeler bünyesinde de kombine vidanjör kullanımı yaygındır. Ani bastıran her türlü yağış ne kadar sağlam bir alt yapı olursa olsun, taşkın riskini de yanında getirir. Vidanjörler sayesinde oluşacak olumsuz durumlar hızla müdahale edilmelidir. Bu da toplumsal huzur için önemlidir. Bir anda alt üst olan trafik ve günlük hayat bu sayede hızlıca normale döner.

Vidanjör Kiralama Nedir?

Vidanjör Kiralama FiyatlarıVidanjörler, santrifüj pompası, emme borusu ve özel tanklar barındırır. Bu ekipmanlar sayesinde her türlü sel baskınına müdahale etmek mümkündür. Alt yapı çalışmalarının henüz ulaşmadığı yerlerde yer alan fosseptik çukurları da sık sık tıkanmaktadır. Tıkanan bölgeye düzenli olarak müdahale yapılması gerekmektedir. Modern şehir hayatının en önemli artılarından biri olan alt yapı sistemi sağlıklı biçimde işlemelidir. Her ne kadar tüm detaylar düşünülse de ani yağışlar bu durumu tersine çevirir. Bir anda yoğun yağış alan iklimlerde rögar taşması ile sonuçlanan durumlar ortaya çıkar. Tüm bu problemleri ortadan kaldırmak için vidanjör kiralama hizmetinden yararlanılmalıdır.

Vidanjör kiralama nedir, ne şekilde yapılır?

Kiralama hizmeti firmaların araç filolarına göre 6 ila 12 aylık periyotlar olarak sunulmalıdır.  Bu araçlara ihtiyaç duyan çok sayıda kurumun bu hizmetten faydalandığını görüyoruz. Bir araca tamamen sahip olmak daha maliyetli olacağı için ihtiyaç halinde kiralama yöntemi daha doğrudur. Sel ve taşkınlarda işin boyutu biraz daha değişir. Sağlık ve hijyen açısından hemen müdahale gerektiren bur durumlar için vakit kaybetmemek ve riski ortadan kaldırmak şarttır. Ani yağışlar ile şehir alt yapıları çeşitli sebepler ile taşar ve etrafa kötü bir koku yayar. Taşkın olmasa bile, yağmur yağdığında çoğu kez hissedilen bu kokular, sağlıklı işlemeyen bir alt yapının göstergesidir. Öyleyse düzenli temizlik gerekir.

Vidanjörlerin Kiralanmasında Çalışma Şekilleri Nasıldır?

Vidanjör Kiralama FiyatlarıVidanjör kiralama için bazı kriterler vardır. Firmalardan talep edilen araçların niteliği en başta gelmektedir. Kiralama işlemine başvurmadan önce ne tipte bir araca ihtiyaç duyulduğunu belirlemek daha doğrudur. Bu durumda ödenmesi gereken vidanjör kiralama fiyat seçenekleri de değişiklik gösterecektir. Vidanjör firmalarında üç çeşit araç bulunmaktadır:

 • Kombine vidanjör araçlar,
 • Küçük vidanjörler,
 • Kanal temizleme araçları

Tüm bu araçlar belli özelliklere sahiptir ve bazen bazı alanlar için özellikle tercih edilirler. Kombine vidanjörler büyük alanlarda tercih edilirken, küçük vidanjörler ise daha küçük alanlarda tercih ediliyor. Aynı zamanda kombine vidanjörlerin giremediği yerlerde onları görürüz. Kombine vidanjör araçları yüksek vakum gücü ile her türlü tıkanıklığı kolaylıkla 1 saat sürede açabilmektedir. Ortalama bir süre olarak ön görülen bu zaman dilimi çoğu kez daha da kısa olur. Tabi ki büyüklük açısından bu araçların giremediği yerlerden de söz edebiliriz. Böyle durumlarda devreye küçük vidanjörler girer.

Küçük vidanjörler aynı özelliklere sahiptir fakat daha ziyade hareket kısıtlılığı olan alanlarda çalışırlar. Ani gelişen durumlar için vidanjör bulmak istiyorsanız Özdoğan Vidanjör ile iletişime geçebilirsiniz. Memnun kaldığınız hizmet için ise daha uzun soluklu bir destek almak adına kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Vidanjör kiralama fiyatları ve hizmetlerinden daha çok okullar, hastaneler, AVM’ler, büyük mağazalar vb. işletmeler yararlanmaktadır. Bu mekânlarda ise sıklıkla kanal temizleme araçlarını görürüz. İnsan sağlığı için giderlerin düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekir. Kiralama süresi ise çoğu firma da 6 aylık veya 12 aylık periyotlarda yapılmaktadır.

Vidanjör Kiralama Hizmetinin Çevreye Faydası Nedir?

Vidanjör Kiralama FiyatlarıBu konu oldukça önemlidir. Vidanjörlerin kullanıldığı çok sayıda alan bulunmaktadır. Alt yapı hizmetlerinin olmadığı birçok yerleşim yeri vardır. Buralarda açılan fosseptik kuyuları düzenli olarak temizlenmezse ve açılmazsa hastalık riski ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Alt yapının sağlıklı çalışmadığının en önemli göstergelerinden biri de kötü kokudur. Ufacık bir yağmurda bile şehir merkezlerinde hissedilen o ağır koku, düzenli yapılan temizlik ve açma işlemleri ile ortadan kaldırılır. Bodrum katlarda yer alan evler içinde aynı durum söz konusudur. Evlerde zaman içinde oluşan o ağır koku, işinin ehli bir firmadan alınan vidanjör hizmeti ile son bulmaktadır. Büyük şehirlerde sık sık karşılaşılan görüntülerden biri de ani bastıran yağışlar ile ortaya çıkan seller ve taşkınlardır. Tüm kanalizasyon yüzeye çıkarken ciddi boyutlarda bir çevre kirliliği de göze çarpar.

Bunu bilen belediyeler her zaman araç filolarında vidanjör bulundurur. Vidanjör yardımı ile anlık problemler ortadan kaldırılabildiği gibi, rutin aralıklarla yapılması gereken temizlik işlemleri de yapılmalıdır. İstenmeyen durumlar bu sayede önlenmiştir. Vidanjör kiraladığınızda ani gelişen sel, taşkın ve tıkanıklık problemlerine karşı önlem almış olursunuz. İnsanların toplu bir biçimde yaşadığı ve sürekli girip çıktığı yerlerde oluşabilecek alt yapı problemlerinin önüne geçebilmek için bir vidanjör yardımı gereklidir.

Vidanjör Kiralama Yaparken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Vidanjör Kiralama Fiyatlarıİşletme sahibi  mağduriyetinin önüne geçmek adına her zaman hizmetlerinde olan bir vidanjör kiralamayı tercih eder. Bu kiralama işlemleri için kiralık vidanjör fiyatları kadar dikkat edilmesi gereken çok sayıda detay da olduğunu unutmamak gerekir. Vidanjör kiralama işlemi için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıdaki gibi sıralanır:

 • Vidanjör hizmetinin ne için alınacağını iyi belirlemek gerekir. Araçların farklı özelliklere sahip oluşu sebebiyle her aracın ve her işlem için uygun olduğu söylenemez. Bunun için çok daha detaylı bilgi, hizmet veren firmalardan talep edilmelidir.
 • Uygun vidanjör aynı zamanda bize işlem süresini de tahmin ettirecektir. İşin mahiyeti de bu noktada önemli olacaktır. Zorlu kanallar, sıkıntılı tıkanıklıklar elbette açılır ve temizlenmektedir. Fakat bu biraz daha uzun sürebilir. Hizmet alacağınız firmanın tüm ekipmanlara sahip olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra vidanjörler G sınıfı ehliyet ve belge kullanmaktadır. Aracı kullanacak olan kişinin bu yetkinliğinin olması gerekmektedir.

Yukarıda saydığımız detaylar önemlidir. Kiralama işlemi yaparken dikkate alınmalıdır. Yeri gelmişken tekrar edelim vidanjörler özel araçlardır. G sınıfı ehliyet ile birlikte vidanjör operatör belgesi ile kullanılırlar. Bu belgelere sahip olmayan kişilerden hizmet almayınız. Bir alt yapı hizmetinin sağlıklı şekilde işleyebilmesi için vidanjörlerden rutin aralıklarla yardım alınması gerektiğini unutmamak gerekir. Anlık problemler için araç bulabilseniz de bu rutin temizlikler için vidanjör kiralama hizmeti her zaman daha mantıklı olacaktır. Dilediğinizde elinizin altında yer alan araçlar ile temizlik işlemi yaptırabilirsiniz.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Neden Önemlidir?

Vidanjör Kiralama FiyatlarıVidanjörlere ihtiyaç duyulan çok sayıda durumdan bahsettik. Şehirlerde taşkın ihtimali ile ortaya çıkan problemler, evlerde iş yerlerinde oluşan kanal tıkanıklıkları, alt yapının ulaşmadığı yerleşim yerlerinde ortaya çıkan fosseptik sorunu, inşaat alanlarındaki su birikintileri ve daha birçok problem ihtimal dâhilindedir. Yukarıda sayılan durumlar ani gelişmektedir. Böyle anlarda en hızlı şekilde yardımınıza koşan vidanjör ekiplerine ulaşmanız gerekir. Sürekli bir vidanjöre ihtiyaç duymanız da muhtemeldir. Bu durumda kiralık vidanjör fiyatları önemli olacaktır. Örneğin bir okul düşünün, okul tuvaletleri sık sık tıkanmaktadır.

Öğrencilerin mağdur olmaması ve hijyenik olmayan ortamlarda vakit geçirmemeleri için düzenli temizlik işlemi yaptırmak gerekir. Tıkanma oluşmadan önce rutin bir şekilde yapılan temizlik faaliyetleri, oluşabilecek sorunlarında önüne geçmiş olur. Kiralama hizmetinden vidanjöre belli aralıklarla ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşların yararlandığını görüyoruz. Anlık durumlar için vidanjör bulmak da bazı işletmeler için kolay olmayabilir. Öyleyse firmaların kiralama olanaklarından yararlanmak daha mantıklıdır.

Belediyeler, bazı bakanlıklar da vidanjöre her zaman ihtiyaç duyar. Araç filolarında hizmete hazır vidanjörlere yer verseler de çoğu kez yoğunluktan yetişemeyebilirler. Vidanjör kiralama hizmeti onlarında sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Vidanjör kiralama fiyatları satın almaya göre daha düşük maliyetlidir, bu da başka bir tercih sebebi olmaktadır. Her iki durumda da Özdoğan Vidanjör firması ile iletişim kurarsanız uygun fiyatlardan yararlanmanız mümkündür.

Vidanjör Kiralama Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Vidanjör Kiralama FiyatlarıVidanjör kiralamak istiyorsanız aklınıza ilk etapta alacağınız hizmet kadar Vidanjör kiralama fiyatları da gelecektir. Çoğu kişi bu kiralama hizmetinin maliyetli olacağını düşünür, elbette fiyatları belirleyen farklı unsurlar vardır ancak, satın almaya göre kiralamanın çok daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Vidanjör kiralama fiyatları belirleyen unsurlar şöyledir:

 • Vidanjörün çeşidi ve hangi alanda kullanılacağı fiyat seçeneklerini değiştirmektedir..
 • Yapılacak olan işin mahiyeti fiyatları etkilemektedir.
 • Uzun sürecek  işin daha yüksek kiralama ücreti çıkmaktadır.
 • Kiralama süresi de önemlidir. 6 aylık ya da 12 aylık periyotlar sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Küçük vidanjörler daha uygun fiyatlıdır.
 • İşin aciliyeti fiyat aralığını değiştirmektedir. Hemen, acil bir vidanjöre ihtiyaç duymak, bu hizmetin fiyatını arttırmaktadır. Bu sebeple her zaman kiralama daha mantıklıdır.

İşletmelerin verdiği hizmetlerin aksamaması ve maddi zarar etmemeleri için vidanjöre ihtiyaç duyduklarında işlerini şansa bırakmamaları gerekir. Bundan ötürü vidanjör kiralama hizmetinden yararlanmaları gerekir. Kiraladıkları araç yardımı ile mağdur olmadan çok daha hızlı hizmet alabilirler. Yukarıdaki unsurlar, vidanjör fiyatları ile ilgilidir ancak Vidanjör kiralama fiyatları her zaman satın almaya göre daha uygun olacaktır. Tercih ettiğiniz firmanın size sunacağı güven ve teminat da fiyatları etkileyecektir. Vidanjör hizmeti almak istiyorsanız Özdoğan Vidanjör ile görüşmeyi unutmayınız. Firmanın uygun fiyat seçenekleri ile bu önemli hizmetten siz de yararlanabilirsiniz.