Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti özellikle sorunun ortaya çıkmasından hemen sonra araştırılan konulardan biri olmaktadır. Çünkü lavabolarda oluşan tıkanıklıklar günlük hayatı büyük bir oranda etkilemekte ve hızlı bir şekilde çözümlenmesi gerekmektedir.  Çözümü içinde hem evde yapılabilecek yöntemler bulunmakta hem de profesyonel destek alınması mümkün olmaktadır.

Birçok kişi lavabolarda oluşan sorunları evde çözebileceğini düşünmektedir. Lavabo tıkanıklıklarında evde çözülebilecek tıkanıklıklar bulunmaktadır. Ancak bunlar küçük veya orta derece büyüklükteki tıkanıklıklar olmaktadır. Hatta bazı durumlarda orta derecedeki tıkanıklıkları evde çözmek bile mümkün olmamaktadır.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri robotik cihazlar olmaktadır. Robotik cihazlar sayesinde lavabolarda herhangi bir kırma işlemi gerektirmeden tıkanıklık çözülmektedir. Böylelikle de işlemler hem kısa bir süre içerisinde bitmekte hem de ekstra masrafların oluşması engellenmektedir.

Lavabolarda kırmadan tıkanıklık giderme işlemi robotik cihazlar ile yapılmaktadır. Bu aşamada öncelik olarak lavabonun süzgeç kısmı açılmaktadır. Sonrasında gidere robotik görüntüleme cihazı yerleştirilerek tıkanıklığın nerede olduğu, ne kadar büyük olduğu ve sebebi öğrenilmektedir.

Görüntüleme işleminin tamamlanmasından sonra ise tıkanıklığın sebebine bağlı olarak aparatlar cihaza yerleştirmektedir. Bu aşamada da parçalama, tutup çekme veya ittirme işlevini yapan aparatlar bulunmaktadır. İşlemlerin tamamlanmasından sonra ise Lavabo tıkanıklığı açma işleminden istenilen sonucun alınıp alınmadığına bakmak için yeniden görüntüleme yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

En Etkili Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklık temizleme işleminin evde yapılabileceği de birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler ise genellikle kısmi tıkanmalarda işe yarayacağının unutulmaması gerekmektedir. Evde yapılabilecek en etkili lavabo açma yöntemleri ise şunlardır;

  • Pompa yöntemi: Bu yöntem en zararsız ve en çok kullanılan işlemlerden bir tanesidir. Lavabonun içerisinde biraz su biriktirilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise bir iki defa güçlü bir şekilde pompa aleti ile ileri geri pompalama işlemi yapılmalıdır. Pompa giderden çekildikten sonra su hızlı bir şekilde gidiyorsa sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Yavaş gidiyorsa da işlemi yeniden tekrarlamak mümkündür.
  • Karbonat Sirke ve Sıcak su yöntemi: Bu yöntem ev hanımlarının en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. İlk aşamada yarım çay bardağı karbonat lavabo giderine dökülmektedir. Üzerine ise yine yarım çay bardağı beyaz sirke dökülmeli ve giderin ağzı bir bez ile kapatılmalıdır. Karbonat ve sirke bu şekilde yarım saat bekletilmelidir. Sonrasında ise gidere 3 litre sıcak su yavaş yavaş dökülmelidir. Böylelikle giderin içerisi temizlenmiş olmaktadır.
  • Kimyasal temizleyiciler: Kimyasal temizleyici ürünler en etkili lavabo açma yöntemlerinden biridir. Ancak yapımı esnasında mutlaka kontrollü bir şekilde yapılması gerekmektedir. Üzerindeki talimatların okunması ve ona göre işlemler tamamlanmalıdır. İşlem yapımı esnasında da malzemenin cilt ile temasından mutlaka kaçınılmalıdır. Solunmaması için ise maske takarak işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatı

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları evde yapılan yöntemlerin bir işe yaramamasından sonra araştırılan bir konu olmaktadır. Çünkü profesyonel yardım alınmak istenmesi durumunda ne kadar bir maliyet olacağı merak edilmektedir.

Tıkanıklık açma işlemlerinde fiyatları etkileyen ve fiyatların belirlenmesinde rol oynayan etkenler bulunmaktadır. Bu etkenleri ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Tıkanıklığın boyutu,
  • Tıkanıklığın büyüklüğü,
  • Tıkanıklığa neden olan etken,
  • İşlem esnasına hangi aletlerin kullanılacağı,
  • Giderin ne kadar büyük ve uzun olduğu,
  • Hizmet süresinin ne kadar sürdüğü gibi kriterlere dikkat edilmektedir.

Özdoğan Vidanjör firması olarak bizler ise Ankara da lavabo tıkanıklık açma işlemlerinde en uygun fiyatı veren firmalardan biri olmaktayız. Bunun nedeni ise 25 yılı aşkın bir süredir bu sektörde olmamız ve ilk hedefimizin müşterilerimizin memnuiyeti olmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları

Lavabo tıkanıklığı açma firmaları arasında olan firmamız 25 yılı aşkın bir süredir bu alanda hizmet vermekteyiz. Firmamızın bu anlamda profesyonel hizmet vermesi için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Böylelikle de bütün tıkanıklık giderme işlemlerinde herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmeden hizmetlerini tamamlamaktadır.

Özdoğan Vidanjör firması olarak bizlerden Ankara lavabo tıkanıklığı açma hizmeti almak istiyorsanız da müşteri temsilcimiz ile görüşme yapmanız yeterli olmaktadır. Müşteri temsilcimize vereceğiniz adrese alandaki en yakın ekiplerimiz yönlendirilmektedir. Görüntüleme işlemlerini tamamladıktan sonra ise ekibimiz sizlere bilgi vererek ortaya çıkan sorunu kısa bir süre içerisinde çözmektedir.

Add Your Comment