Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme işlemleri son dönemlerde sıklıkla sorulan konulardan biri olmaktadır. Bunun nedeni ise kanalizasyon sistemlerine verilen önemin her geçen gün artması olmaktadır. Bununla birlikte de tıkanıklık çözme işlemlerinde eski yöntemlerden biri olan beton kırma işleminin geçmişte kalması olmaktadır.

Beton kırma işleminin artık yapılmaması ile birlikte kanal görüntülemenin ne ile yapıldığı merak konusu olmaktadır. Bu tarz işlemlerinde robotik görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Robotik görüntüleme cihazlarının üzerinde bulunan kameralar sayesinde dışarıdaki monitörlere kanalın içerisi net bir şekilde yansıtılmaktadır.

Yansıtılan görüntüler sayesinde de kanalın içerisindeki var olan sıkıntılar, tıkanıklıklar, tıkanıklığın sebebi, tıkanıklığın konumu ve tıkanıklığın büyüklüğü gibi birçok konuda cevap alma mümkündür. Böylelikle de kısa bir süre içerisinde Kanal görüntüleme işlemi tamamlanarak nasıl bir müdahale gerçekleştirileceğine karar verilmektedir.

Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanal görüntüleme nedir sorusuna cevap olarak ufak kameralı bir robotik cihazın, kanalizasyon sisteminde ilerletilmesi ile birlikte kanal hakkındaki bütün merak edilen sorulara cevap almak olarak tanımlamamız mümkündür. Cihazın üzerinden bulunan yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde de kanalın içerisi çok net bir şekilde dışarıdan profesyoneller tarafından görüntülenmektedir.

Kanallarda yapılan robotik görüntüleme işlemlerinin belli aralıklar ile yapılması oldukça önemlidir. Çünkü bu şekilde oluşacak tıkanıklıkların belli bir oranda önüne geçmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte de kanalların borularında herhangi bir tahribatın olup olmadığını da belirlemek mümkündür.

 Düzenli aralıklar ile Kanal görüntüleme işleminin yapılmasında birçok avantaj ile karşılaşmak mümkündür. Görüntüleme işleminin sağlamış olduğu avantajlar ise sırasıyla şu şekildedir;

 • Mevcut hattın genel durumu hakkında geniş bir bilgiye sahip olunmaktadır.
 • Tıkanıklıklara önceden müdahale gerçekleştirilmesinden dolayı etkin ve ekonomik yöntemlerden biri olmaktadır.
 • Çevre kirliliğine, insan sağlığına ve görüntü kirliliğine karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.
 • Hızlı ve etkili bir belirleyici yöntemi olmaktadır.
 • Düzenli aralıklar ile yapılacak görüntülemelerde oluşacak bütün sorunlar öncesinde tespit edileceği için sorunların önüne geçmek mümkün olmaktadır.
 • Tıkanıklıklarda, boru çatlamalarında veya bakım onarım işlemlerinde en etkili teknik yöntemin hangisi olduğuna karar vermede avantaj sağlamaktadır. Böylelikle de yapılacak olan işlemin karar verilmesinde robotik cihazlar büyük bir referans aracı olarak kullanılmaktadır.

Kanal Görüntüleme Fiyatları

Kanal görüntüleme fiyatları sağlamış olduğu bu tarz avantajlardan dolayı merak edilmektedir. Fiyatları belirlerken Özdoğan Vidanjör olarak belli etkenleri göz önünde bulundurmaktayız. Çünkü yapılan her görüntüleme işlemi birbiri ile aynı olmamaktadır. Yapılan işlemler sonucunda da fiyatlarda değişkenlikler olması mümkündür.

Robotik cihazlar ile görüntüleme işlemlerinde fiyatı etkileyen ilk unsur tıkanıklığın boyutu olmaktadır. Çünkü kanal boyunca büyük tıkanıklıkların olması cihazın ilerlemesine engellemektedir. Bunun sonucunda da görüntüleme işleminin sürekli olarak yapılmasına ve ekstra işlem süresinin geçmesine neden olmaktadır. Sonucunda da fiyatlar değişmektedir.

Fiyatı değiştiren bir diğer etken ise kullanılan malzemeler olmaktadır. Görüntüleme işlemlerinde tek bir cihaz kullanılıyor gibi gözükse de ek malzemelerin kullanılması mümkündür. Bu aşamada da kullanılan ek malzemeler Kanal görüntüleme fiyatlarını değiştirebilmektedir.

Özdoğan vidanjör olarak bizler ise fiyatlarda her zaman müşterilerimize uygun aralıklar vermekteyiz. Çünkü kanallarda oluşan tıkanıklıkların insan ve çevre sağlığına büyük etkileri bulunmaktadır. Firma olarak bu anlamda da herkesin bu hizmeti alması önceliğimiz olmaktadır.

Kanal Görüntüleme Firmaları

Kanal görüntüleme firmaları hem ortaya çıkan sorunlarda hem de bakım onarım işlemlerinde en çok araştırılan konulardan biri olmaktadır. Özellikle de kanalizasyon sistemlerinde yapılacak görüntüleme işlemleri daha fazla bir profesyonellik istemektedir. Çünkü yapılacak işlemlerden iyi bir sonuç alınması bütün gider sistemini de olumlu yönde etkilemektedir.

Özdoğan Vidanjör firması olarak kanalizasyon giderlerinde ve diğer bütün giderlerde 25 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekteyiz. Bu anlamda da en eski yöntemden en yeni yönteme kadar geniş bir bilgi kapasitemiz bulunmaktadır. Müşterilerimize hizmet verirken de bu bilgilerimiz ışığında işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız Kanalizasyon görüntüleme işlemlerinde son teknolojik ekipmanları her zaman bünyesinde bulundurmaktadır. Böylelikle de yapılacak olan görüntüleme işlemlerinin hızlı, ekonomik ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Ekiplerimiz de bu anlamda gerekli eğitimleri alarak yetkinliğe ulaşmış personellerden oluşmaktadır.

Özdoğan Vidanjör olarak firmamızdan görüntüleme hizmeti almak istemeniz durumunda ise bizlere ulaşmanız yeterli olmaktadır. Firmamız 7/24 sizlere hizmet vermek üzere açık olmaktadır. Bu yüzden de Özdoğan Vidanjör telefon numarası üzerinden müşteri temsilcimize ulaşmanız bizlerden hizmet almanız için yeterli olmaktadır.

1 Comment
 • Brian
  Posted Nisan 15, 2024 7:03 pm 0Likes

  Wow, marvelous blog format! How long have you ever been blogging for?

  you make blogging glance easy. The entire look of your web site is fantastic, as well as the content!
  You can see similar here ecommerce

Add Your Comment