Mutfak lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemi özellikle son dönemlerin en çok ihtiyaç duyulan işlemlerinden biri olmaktadır. Çünkü lavabo giderlerinin yanlış kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bunun sonucunda da tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Lavabolarda oluşan tıkanıklıkları evde çözmek mümkündür. Bu anlamda da birçok yöntem bulunmaktadır. Lakin evlerde yapılan yöntemlerin sadece kısmi tıkanıklıklarda olumlu sonuç vereceğinin unutulmaması gerekmektedir.

Evde yapılan yöntemlerin istenilen sonucu vermemesi durumunda ise Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemi için profesyonel destek alınması kaçınılmaz olmaktadır. Çünkü evde yapılan diğer işlemlere devam ettikçe gider borularına zarar vermek mümkündür. Böylelikle de daha büyük maliyetli işlemlerin yapılmasına neden olunmaktadır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemlerine ne zaman ihtiyaç duyulacağı merak edilmektedir. Lavaboları tıkandıktan sonra genellikle suyu çok hızlı çekmemeye veya kötü kokular yayarak kendisini belli etmektedir. Bu aşamada yapılan birkaç yöntem ile tıkanıklığı en başından ortadan kaldırmak mümkündür.

Tıkanıklığın ortaya çıktığı belirtiler bunlar olsa da tıkanıklığın sebebi de merak edilmektedir. Çünkü günümüzde halen daha gider kullanımı yanlış bilinmektedir. Bunun sonucunda da gidere atılmaması gereken maddeler atılarak Mutfak tıkanıklığı açma işlemine neden olmaktadır. Lavabolarda tıkanıklığa neden olan etkenleri ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Kullanılmış yağların gidere dökülmesi,
 • Yemek artıklarının veya yemek sularının giderlere dökülmesi,
 • Çay posası, kahve posası gibi tanecikli ürünlerin giderlere dökülmesi,
 • Meyve ve sebze gibi ürünlerin direk olarak lavaboya soyulması. Bunun sonucunda genellikle ufak taneli kabuklar gidere düşmekte ve tıkanıklık yaratmaktadır.
 • Mutfak lavabo giderinin zamanla kırılması veya çatlaması,
 • Giderlerin kireç tutması,
 • Giderin eğiminin doğru bir şekilde yerleştirilmemesi gibi durumlarda Mutfak lavabo tıkanıklık açma işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde kısmi tıkanıklıklarda evde yapılabilen birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Pompa yöntemi: Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde en çok kullanılan ve gidere en az zarar veren yöntemlerden biridir. Bir pompa aletinin temin edilmesi bu işlem için yeterli olmaktadır. Sonrasında ise mutfak lavabosunun içerisinde biraz su biriktirmek gerekmektedir. Pompa aletinin gider ağzına yerleştirilmesinden sonra da pompalama işlemi gerçekleştirilerek tıkanıklığı gidermek mümkündür.
 • Karbonat-Sirke-Sıcak Su: Lavabo tıkanıklık açma işlemlerinde en çok kullanılan doğal yöntemlerden biri olmaktadır. Yarım çay bardağı karbonat ve yarım çay bardağı beyaz sirke lavaboya dökülmektedir. Daha sonra lavabo gideri bir bez ile kapatılmalıdır. Bu şekilde yarım saat beklenmelidir. Bekleme işlemi sürecinde de 4 litre su kaynatılmalıdır. Süre tamamlandıktan sonra ise hazırlanan sıcak su yavaş bir şekilde gidere dökülmelidir. Böylelikle de giderin açıldığını görmek mümkündür.

Evde yapılacak bu yöntemlerin yanı sıra Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde profesyonel destek almak da mümkündür. Firmalardan alınacak bu işlemlerde ilk olarak robotik cihazlar ile görüntüleme işlemleri yapılmaktadır.

Görüntüleme işlemleri sayesinde giderin hangi kısmının tıkandığı belirlenmektedir. Daha sonrasında da robotik tıkanıklık açma aletleri ile gidere müdahaleler gerçekleştirilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra ise yeniden görüntüleme işlemi yapılarak tıkanıklığın giderilip giderilmediğine bakılmaktadır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma fiyatları özellikle de tıkanıklıkların meydana gelmesinden sonra merak edilen bir konu olmaktadır. Ancak bu aşamada Özdoğan Vidanjör olarak fiyatlarımızı etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bu anlamda da fiyatları etkileyen etmenlerimizi ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Tıkanıklığın sebebi,
 • Tıkanıklığın konumu,
 • Tıkanıklığın büyüklüğü,
 • Tıkanıklık gidermede kullanılacak olan ekipmanlar,
 • İşlem esnasında kullanılacak ekstra malzemeler,
 • İşlem süresi,
 • Gider borularının büyüklüğü ve genişliği olmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz bu ve bunun gibi etkenler Mutfak lavabo tıkanıklık açma işlemlerinde fiyatları etkilemektedir. Özellikle de profesyonel bir firmadan iyi bir hizmet alınmak istenmesi durumunda da fiyatlarda değişkenlikler ile karşılaşmak mümkündür.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde günümüzde beton kırma işlemi yapılmamasından dolayı aslında maliyetler daha düşük olmaktadır. Çünkü işlem sonrasında herhangi bir fayans döşeme veya beton dökme gibi bir işleme gerek kalmamaktadır. Bu anlamda da robotik cihazları ile yapılacak işlemler fiyat anlamında daha uygun olmaktadır.

Mutfak tıkanıklığı açma hizmetlerinde Özdoğan Vidanjör olarak 7/24 hizmet vermekteyiz. Bu yüzden de tıkanıklık her ne zaman oluşursa oluşsun Özdoğan Vidanjör telefon numarası üzerinden bizler ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. Özdoğan Vidanjör ekiplerimiz sizlere hizmet vermek için en kısa sürede vereceğiniz adresinizde olmaktadır.

1 Comment
 • Shad
  Posted Nisan 16, 2024 1:27 am 0Likes

  Wow, marvelous blog structure! How long have you
  been running a blog for? you made blogging glance easy.
  The overall look of your web site is great, let alone the content material!

  You can see similar here najlepszy sklep

Add Your Comment